IT i technologie LIFESTYLE

Flipperowe Mistrzostwa Europy 2016 po raz pierwszy w Polsce

Data publikacji: 2016-09-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Flipperowe Mistrzostwa Europy 2016 po raz pierwszy w Polsce
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

200 zawodników, 40 maszyn i trzy dni niezwykłych emocji – tak zapowiada się najbliższy weekend w Porcie Łódź, gdzie w dniach 9-11 września odbędzie się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej „European Pinball Championship 2016”.

Flipperowe Mistrzostwa Europy 2016 po raz pierwszy w Polsce LIFESTYLE, IT i technologie - 200 zawodników, 40 maszyn i trzy dni niezwykłych emocji – tak zapowiada się najbliższy weekend w Porcie Łódź, gdzie w dniach 9-11 września odbędzie się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej „European Pinball Championship 2016”.

200 zawodników, 40 maszyn i trzy dni niezwykłych emocji – tak zapowiada się najbliższy weekend w Porcie Łódź, gdzie w dniach 9-11 września odbędzie się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej „European Pinball Championship 2016”. Od piątku do niedzieli włącznie, Łódź ogarnie flipperowe szaleństwo i rywalizacja o tytuł mistrza flipperowych zawodów.  

„European Pinball Championship 2016” to pierwsze w Polsce otwarte mistrzostwa w pinballu odbywające się na poziomie europejskim. W Łodzi, która jest współgospodarzem zawodów, mistrzowie flipperów z rożnych krajów, zawalczą o tytuł zwycięzcy „European Pinball Championship 2016” w poszczególnych kategoriach turniejowych. W naszym mieście pojawią się zawodnicy m. in. z Danii, Włoch, Szwecji, a także Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

 

Impreza rozpocznie się w piątek 9 września i potrwa trzy dni. W jej ramach uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką graczy w turniejach głównych i turnieju zespołowym na ponad 40-stu wyjątkowych i rzadko spotykanych maszynach. Prawdziwa gratka szykuje się dla miłośników klasyków z lat 70-tych i 80-tych. Specjalnie dla nich dedykowany będzie turniej – „80’s”, podczas którego zagrać będzie można na maszynach kolekcjonerskich o płaskim układzie pola gry, wydających charakterystyczny dźwięk cymbałków. Sympatycy najnowszych gier będą mieli z kolei okazję zagrać na flipperach amerykańskiej firmy Stern, która na czas zawodów przygotowała także polską premierę najnowszej gry swojej produkcji.

 

Dla gości i kibiców zostanie udostępniona strefa „FREE PLAY”, a w niej 20 różnych maszyn przeznaczonych do gry dla wszystkich miłośników srebrnej kulki. W trakcie zawodów spotkamy się z klasycznymi tytułami flipperów jak „Rodzina Adamsow”, „Terminator” czy „Funhouse”, a także niezwykle popularnymi tytułami gier, opartymi na znanych serialach, jak „The Walking Dead” czy „Game of Thrones”.

 

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znaleźć można pod adresem www.epc2016.pl Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Fanów Flipperów, Centrum Handlowe Port Łódź oraz Miasto Łódź. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Flipperowe Mistrzostwa Europy 2016 po raz pierwszy w Polsce LIFESTYLE, IT i technologie - 200 zawodników, 40 maszyn i trzy dni niezwykłych emocji – tak zapowiada się najbliższy weekend w Porcie Łódź, gdzie w dniach 9-11 września odbędzie się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej „European Pinball Championship 2016”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts