Popraw Wiadomości branżowe

Komiks.wp.pl

Teaser

Czytelny layout, obszerne artykuły tematyczne oraz Komiksowe Kwestionariusze, czyli całkowicie nowy komiks.wp.pl.

Serwis komiks.wp.pl to nowoczesna odsłona Komiksomanii – najpopularniejszego polskiego serwisu o tej tematyce.

Witryna w nowej wersji to istne kompendium wiedzy na temat współczesnego komiksu. Znalazły się tu m.in. obszerne opracowania dotyczące najnowszych wydań albumów, ich profesjonalne recenzje, wiadomości oraz wyjątkowe wywiady z artystami z Polski i z zagranicy. Tematyka serwisu nie ogranicza się jednak tylko do komiksu. Redaktorzy serwisu wychodzą do masowego czytelnika także z szerszą propozycją tematów popkulturowych. Komiks.wp.pl pełen jest więc przeróżnych rankingów i zestawień, a świat komiksu przeplata się tu ze światem filmu, gier wideo oraz seriali telewizyjnych. Na witrynie dostępne są bazy komiksów i ich autorów.

Nowością są Komiksowe Kwestionariusze (K2), w których co tydzień publikowane są sylwetki polskich twórców. Do tej pory na 10 pytań, dotyczących sfery zawodowej i prywatnej, odpowiedzieli Daniel Chmielewski (scenarzysta, autor, rysownik), Agata Wawryniuk (rysownik, scenarzysta) i Olga Wróbel (rysownik i scenarzysta).

W nowej odsłonie serwisu artykuły prezentowane są w bardziej rozbudowanej niż do tej pory formie. Wzbogacają je liczne zdjęcia, uzupełniają dodatkowe, tematycznie z nimi powiązane, wiadomości oraz materiały graficzne. Często też, przy okazji ambitniejszych komiksów,  poruszane są poważniejsze problemy polityczne lub społeczne (ostatnio: prostytucja, postrzeganie Polski przez Żydów, stosunki Stanów Zjednoczonych z Bliskim Wschodem).

Komiks przeszedł metamorfozę praktycznie na każdej płaszczyźnie, ale z punktu widzenia czytelnika najbardziej zauważalna jest zmiana grafiki i układu strony – mówi Tomasz Łutowicz, kierownik projektu – Jego niezaprzeczalną zaletą oraz wyróżnikiem jest szczególna dbałość o aspekt user experience, czyli ergonomię korzystania z serwisu – dodaje.

Serwis posiada innowacyjne w skali polskich portali, dość eksperymentalne rozwiązania projektowe, takie jak jednokolumnowy układ artykułu. Z myślą o wygodnym przeszukiwaniu treści dodano opcję automatycznego „doładowywania” kolejnych materiałów na listach (infinite scroll). Z kolei wyszukiwarkę, umożliwiającą przeszukiwanie bazy komiksów i twórców, wzbogacono o livesearch.

Zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych poprzedziliśmy szerokimi badaniami i analizami rozkładu ruchu w Komiksomanii – wyjaśnia Tomasz Łutowicz – Teraz bacznie obserwujemy czy wprowadzone przez nas pomysły zdadzą egzamin. Monitorujemy, w jaki sposób użytkownicy korzystają z nowego serwisu i wyciągamy wnioski. Dodam tylko, że komiks.wp.pl to pierwsza jaskółka zmian, jakie zachodzić będą w serwisach rozrywkowych WP.PL – zdradza Monika Obiedzińska, Koordynator Zespołu Serwisów Książka i Kultura w Wirtualnej Polsce.

Komiks.wp.pl dostępny jest także w wersji na urządzenia mobilne. M-odsłonę serwisu oparto o HTML5 i CSS3. Witryna dostosowuje się do wszystkich dostępnych na rynku urządzeń, prezentując – w zależności od rodzaju ekranu – układ  jedno lub dwukolumnowy.

Więcej:
komiks.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy