Wiadomości branżowe

Co nowego

Google Play Music w Polsce, najnowszy zakup Apple czy nowości od Facebooka? Rynek nie próżnuje, a co ciekawe, czynnikiem wspólnym wielu inwestycji i nowości jest muzyka. Google Play muzycznieOstatnio Spotify pochwalił się 40 milionami użytkowników. Serwis dostępny dziś w 56 krajach, pozostaje liderem na rynku streamingowym. Od wczoraj jednak dostępna jest w naszym kraju

Google Play Music w Polsce, najnowszy zakup Apple czy nowości od Facebooka? Rynek nie próżnuje, a co ciekawe, czynnikiem wspólnym wielu inwestycji i nowości jest muzyka.

Google Play muzycznie

Ostatnio Spotify pochwalił się 40 milionami użytkowników. Serwis dostępny dziś w 56 krajach, pozostaje liderem na rynku streamingowym. Od wczoraj jednak dostępna jest w naszym kraju usługa Google Play Music, płatny serwis streamingowy i wirtualny sklep muzyczny w jednym. Dodatkowo Muzyka Google Play, bo taką nazwę serwis nosi w Polsce, umożliwia nam przechowywanie w chmurze do 20 tysięcy plików muzycznych.

Słuchawki za 3 miliony dolarów

Kolejna z ciekawych wiadomości dotyczy zakupu dokonanego przez Apple. Plotki o zakupie Beats Electronics produkującego słuchawki Beats, krążyły już od pewnego czasu. „Financial Times” sugerował, że wartość tej transakcji może być równa 3,2 miliarda dolarów. Zgodne z oficjalnymi informacjami, Apple zapłaci 3 miliardy, co i tak stanowi jego dotychczas największy zakup. Beats Electronics w rękach Apple to nie tylko słuchawki i sprzęt audio, ale również Beats Music, czyli streaming muzyki, który ma konkurować z najpopularniejszymi na rynku tego typu serwisami, a więc właśnie między innymi z Google Play Music i Spotify. Konkurencja na światowym rynku streamingowym wciąż rośnie. Tym zakupem Apple na poważnie dołącza do rywalizacji na tej płaszczyźnie, bez budowania od zera własnego serwisu komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.

Wieści z imperium Zuckenberga

Nie można też narzekać na nudę śledząc poczynania portalu Zuckerberga, który ciągle informuje o planowanych i wprowadzanych nowościach. Po pierwsze, już niedługo Facebook ma udostępniać stworzone we współpracy z F- Secure i Trend Micro antywirusowe oprogramowanie. Po drugie aplikacja mobilna Facebooka ma zostać rozszerzona o opcję identyfikowania programów telewizyjnych i muzyki.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  SAP na Mobile World Congress przedstawił nowatorskie zastosowanie rozwiązań chmurowych i mobilnych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy