Popraw Wiadomości branżowe

Bankier.pl nr 1 dla inwestorów giełdowych

Serwis Bankier.pl po raz piąty został uznany za najlepsze i najważniejsze źródło informacji dla inwestorów. Według badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ponad 56% inwestorów korzysta z serwisu Bankier.pl w poszukiwaniu informacji i analiz giełdowych, a 40% czerpie z niego wiedzę dotyczącą inwestowania.

Badanie trwało od 15 maja do 31 sierpnia i wzięło w nim udział ponad 5 tys. osób. Najważniejszym internetowym źródłem informacji dla inwestorów po raz piąty został portal Bankier.pl – wskazało go aż 56,4% badanych. Drugie miejsce zajął Money.pl (45,2%), a trzecie – Parkiet.com (39, 3%). 

- Wygrana w kolejnym już plebiscycie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych jest dla nas potwierdzeniem, że Bankier.pl pozostaje najlepszym portalem giełdowym. Cieszę się, że inwestorzy, którzy mają bardzo konkretne podejście do własnych celów finansowych, doceniają starania naszego zespołu analitycznego i redakcyjnego – mówi dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl.

Bankier.pl plasuje się również na pierwszym miejscu jako forum wiedzy na temat rynku kapitałowego, wskazało go 40,2% ankietowanych. Internet jest najchętniej wybieranym źródłem informacji giełdowych dla inwestorów, korzysta z niego 85,4% badanych, dla porównania – telewizję wybiera 77,9%, prasę 76,4% a radio 38% spośród nich.

Najpopularniejszym źródłem telewizyjnym jest TVN CNBC – wybiera go 61,3% badanych, TVN – 24,2% i TV Biznes – 22,5%. Inwestorzy najchętniej czytają Puls Biznesu – 42%, Parkiet – 37,6% i Gazetę Wyborczą – 19,3%. Z radia korzysta 38% ankietowanych. Najpopularniejsze jest TOK FM (12,2%), dalej RMF FM (10,5%) i Program 3 Polskiego Radia (10,1%).

Portal Bankier.pl od wielu lat cieszy się największą popularnością wśród osób inwestujących na giełdzie. Od 2008 roku, czyli od momentu, w którym zaczęto brać media internetowe pod uwagę, Bankier.pl niezmiennie jest wskazywany przez inwestorów jako najważniejsze źródło wiedzy w tej kategorii. Pozycję nr 1 wśród wszystkich mediów internetowych serwis zawdzięcza profesjonalnej redakcji newsowej, zespołowi analityków i największej w kraju społeczności skupionej wokół giełdowego Forum Bankier.pl. 

- W Bankier.pl narzędzia oraz rozwiązania informacyjne przydatne w analizie rynków finansowych są podporządkowane jednemu celowi. Mają tworzyć platformę sprzyjającą podejmowaniu najlepszych decyzji giełdowych. Tajemnicą sukcesu i swoistą kropką nad "i" jest aktywna społeczność użytkowników Bankier.pl. Grupa inwestorów o bardzo profesjonalnym podejściu do giełdy i finansów, która współtworzy z nami ten serwis. Dziś im dziękuję i mogę obiecać, że zespół Bankier.pl zrobi wszystko, aby zawsze mogli wyprzedzać trendy, nie tylko te rynkowe. Bankier.pl to po prostu portal giełdowy numer jeden! I z tą myślą od początku do końca jest tworzony – dodaje dr Bogusław Półtorak.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest najbardziej rozpoznawalną tego typu analizą w Polsce. W tym roku zostało przeprowadzone po raz jedenasty. Celem badania jest stworzenie profilu inwestorów indywidualnych w Polsce, poznanie ich potrzeb i preferencji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W bieżącej edycji badania zebranych zostało ponad 5 tys. ankiet.  Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale również dotyczyło źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

 

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts