Popraw Wiadomości branżowe

Uczestnicy II edycji GammaRebels zaprezentują się podczas Demo Day w Warszawie, Londynie i w Dolinie Krzemowej

Teaser

GammaRebels to intensywny program akceleracyjny dla startupów technologicznych, działający w ramach funduszu HardGamma Ventures.

Uczestnicy programu akceleracyjnego GammaRebels po intensywnym, 3-miesięcznym okresie szkoleniowym, podczas którego pracowali nad swoimi projektami, będą mieli okazję zaprezentować się podczas Demo Day w trzech krajach. Demo Day to prezentacja przed potencjalnymi inwestorami i stanowi ostatni etap programu GammaRebels.

W tym roku uczestnicy zaprezentują się przed inwestorami w trzech krajach – w Polsce, w Wielkiej Brytanii oraz w USA.  Pierwszy Demo Day odbędzie się 6 lutego 2013 roku w Londynie, na Google Campus, 4-5 Bonhill Street. Kolejny w terminie późniejszym w Warszawie, w GammaFactory przy Hożej 51. Demo Day w Dolinie Krzemowej będzie miał formułę Demo Tour i odbędzie się w marcu br.

Krzysztof Kowalczyk, Partner Zarządzający HardGamma Ventures: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości i wyników projektów biorących udział w obecnej edycji GammaRebels. Zespoły zgłaszające się do programu są coraz lepiej przygotowane, myślą globalnie. Ich pomysły są naprawdę ciekawe i warte uwagi inwestorów. Niektóre już są sukcesem - DailyArt został wybrany jedną z 12 najlepszych aplikacji edukacyjnych 2012 roku.”

Warto podkreślić, że aplikacja stworzona przez jeden ze startupów uczestniczących w GammaRebels – DailyArt została uznana za jedną z najważniejszych aplikacji edukacyjnych na świecie w 2012 roku przez prestiżowy The Next Web (więcej info tutaj: http://thenextweb.com/apps/2012/12/27/12-of-the-best-educational-apps-of-2012/)

Startupy uczestniczące w programie Gamma Rebels:

InventCore – łączą kompetencje programistyczne z produkcją filmową. Ich produkt powstały w ramach akceleratora to Deligic – platforma do tworzenia treści interaktywnych, filmów, video z możliwością rozwinięcia nielinearnej fabuły. Platforma umożliwia tworzenie filmów, których widzowie podejmują decyzję o zachowaniu bohaterów i rozwoju fabuły.

www.deligic.com

Knowledge Hives – to laboratorium R&D zorientowane na semantic web. Kompetencje zespołu oparte są na bazie komercjalizacji wieloletnich projektów naukowych prowadzonych przez założycieli w DERI (Galway) i na Politechnice Gdańskiej oraz współfinansowanego w ramach siódmego projektu ramowego UE projektu SemLib (www.semlibproject.eu). Dostarczają narzędzi do tworzenia i wspierania semantycznych bibliotek, archiwów i muzeów cyfrowych, kontekstowe analizy big data dla użytkowników indywidualnych, małych firm i korporacji oraz inteligentnej analizy użytkowników i treści w mediach społecznościowych.

www.knowledgehives.com

Cube Your Mind – laboratorium gier mobilnych założone przez pasjonatów gier planszowych, praktyków User Experience i technologii mobilnych. Przekładają popularne gry planszowe na język internetu i urządzeń mobilnych, przykładem pierwsza gra Wolfgang Kramer's Hacienda www.hacienda-hd.com. Obecnie pracują nad kolejnym znanym tytułem.

www.cubeyourmind.com

Artspresso – główną działalnością będzie promocja  i sprzedaż sztuki poprzez dedykowany serwis internetowy oraz nośniki w przestrzeni miejskiej. Dzięki sieci Digital Signage oraz własnym nośnikom hotele, restauracje, kawiarnie, uczelnie, biura itp.  będą mogły emitować wybrane kolekcje dzieł sztuki. Artspresso udostępni szeroki wachlarz prac artystów, chcących promować i sprzedawać swoją twórczość. Selekcja dzieł będzie spersonalizowana i uwzględni kontekst czasowy oraz geolokalizacyjny.

www.artspresso.com

Moiseum Labs – specjalizuje się w rozwoju aplikacji mobilnych związanych z rynkiem edukacji w zakresie sztuki. Pierwszy produkt to aplikacja DailyArt (IOS i Android), dzięki której użytkownicy codziennie otrzymują na swój telefon wybrane dzieło sztuki z opisem. Treść opracowywana jest przez historyków sztuki, co gwarantuje wysoką jakość produktu. DailyArt została uznana za jedną z najważniejszych aplikacji edukacyjnych na świecie w 2012 roku przez prestiżowy The Next Web.

www.dailyartapp.com

Salelo – to platforma pozwalająca wyszukać najlepsze oferty z najbliższej okolicy.  Dzięki niej przedsiębiorcy łatwiej dotrą do klientów a klienci nie będą musieli korzystać z kilku portali czy aplikacji, żeby znaleźć towar czy usługę w swoim otoczeniu. Pierwszym produktem jest lunchnow.pl – szybka i łatwa wyszukiwarka ofert lunchowych w okolicy, obecnie prezentująca oferty z centrum Warszawy.

www.lunchnow.pl

 

Więcej informacji o GammaRebels, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: www.gammarebels.com/faq 

oraz pod adresem:[email protected]

*  *  *

Twórcą akceleratora GammaRebels jest fundusz HardGamma Ventures, który wspomaga rozwój młodych przedsiębiorstw przez mentoring oraz inwestycje. W ramach programu akceleracyjnego przyjęci do niego przedsiębiorcy otrzymali inwestycję kapitałową  oraz wsparcie merytoryczne światowej klasy ekspertów branży IT, VC oraz specjalistów ds. marketingu. Grupa HardGamma jest również partnerem firmy Google przy The Google Developers Startup Pack, jak również firmy Microsoft w zakresie programu Microsoft BizSpark i BizSpark Plus. Dlatego też uczestnicy oprócz inwestycji kapitałowej do 12.000 euro otrzymali do 80.000 dolarów w usługach chmurowych od tych firm.

www.hardgamma.com

< 233475" >
Źródło hardGAMMA Ventures. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts