Urządzenia

NEC Showcase 2011 – prezentacja produktów NEC i spotkanie dla Partnerów Handlowych

9 czerwca br. odbyła się pierwsza w Polsce impreza NEC Showcase. Wzorem innych krajów Przedstawicielstwo NEC Display Solutions w Polsce zaprosiło swoich Partnerów Handlowych, ale także klientów końcowych na dzień otwarty zorganizowany w Warszawie w hotelu Novotel Airport.

Formuła imprezy zakładała dużą ekspozycję produktów i rozwiązań NEC, którą można było zwiedzać cały dzień. W trakcie wystawy odbywały się tematyczne prelekcje dotyczące rozwiązań NEC dla rynków korporacyjnego, edukacyjnego, graficznego, medycznego, Digital Signage, profesjonalnych instalacji AV czy e-cinema.

Na powierzchni 200 m2 firma zaprezentowała przekrój swojej oferty. Podczas imprezy polskie premiery miała duża liczba produktów NEC. Po raz pierwszy w kraju można było zobaczyć: minimalistyczne monitory wielkoformatowe NEC o bardzo małej głębokości obudowy: X461S/X551S wyposażone w profesjonalny panel klasy Public Display, podświetlenie LED i nowy standard kieszeni opcji drugiej generacji; niskobudżetowe monitory wielkoformatowe NEC X461UNV 46” z ultra cienką ramką ekranu; opartą na technologii NEC aplikację personalizującą wyświetlany kontent reklamowy pod kątem odbiorcy reklamy na nośniku cyfrowym i rozpoznającą m.in. jego płeć i wiek; profesjonalną zewnętrzną ścianę LED NEC z pełną ochroną IP 65 oraz projektory instalacyjne z nowych serii PA i PX o rozdzielczości do WUXGA.

Oprócz nowości producent zaprezentował swoje silne strony w postaci: najnowszego 10-bitowego monitora graficznego NEC SpectraView® Reference 241, nowych modeli tanich projektorów 3D, monitora 23” o wyjątkowo nowoczesnym designie z serii Office Cool (NEC MultiSync® EX231W), projektorów krótkodystansowych z serii U, projektorów multimedialnych z serii M (prezentowano zarówno modele standardowe, jak i Short Throw) oraz stanowiska medycznego m. in. z parą monitorów MD215MG. Dzięki współpracy ze specjalistycznymi partnerami, na bazie produktów NEC pokazano również rozwiązania interaktywne: m.in.: 46-calowy stół dotykowy, kontent reklamowy podążający za odbiorcą (wyświetlany w odpowiednich sekwencjach na kolejnych monitorach, zgodnie z ruchem obserwatora), czy projekcję na folii interaktywnej (witryna interaktywna), Z ciekawych rozwiązań Digital Signage prezentowano bezszwowe ściany wideo LCD, 43-calowe monitory wielkoformatowe BT o nietypowych proporcjach ekranu (16:4), obudowy ochronne, czy media playery NEC z oprogramowaniem DS Authoring Software.

NEC Showcase odwiedziło około 100 zwiedzających. W trakcie całodniowej imprezy uczestnicy wysłuchali 2 dłuższych prelekcji i odbyli dziesiątki rozmów ze specjalistami NEC Display Solutions. Łącznie z uczestnikami konferencji Digital Signage Trends 2011, która poprzedziła NEC Showcase i była organizowana w tym samym miejscu, ekspozycję NEC obejrzało około 350 osób.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Jako japońska firma, NEC Corporation oraz jej pracownicy na całym świecie są głęboko poruszeni trzęsieniem ziemi i tsunami, jakie 11 marca 2011 roku nawiedziło północny region Japonii. Wszystkie oddziały korporacji oraz zależne spółki, w tym NEC Display Solutions Europe, czynią wysiłki by pozyskać fundusze w celu wsparcia pomocy humanitarnej i odbudowy dotkniętych tragedią społeczności.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12196

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy