IT i technologie LIFESTYLE

Najlepsze aparaty kompaktowe 2014

Data publikacji: 2014-11-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najlepsze aparaty kompaktowe 2014
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

11 najlepszych aparatów, które swoją premierę miało w ostatnich miesiącach, znalazło się wśród produktów nominowanych do tegorocznej edycji plebiscytu Produkt Roku, organizowanego przez redaktorów portalu benchmark.pl.

Najlepsze aparaty kompaktowe 2014 LIFESTYLE, IT i technologie - 11 najlepszych aparatów, które swoją premierę miało w ostatnich miesiącach, znalazło się wśród produktów nominowanych do tegorocznej edycji plebiscytu Produkt Roku, organizowanego przez redaktorów portalu benchmark.pl.

Jednym z najciekawszych modeli, które znalazły się w zestawieniu jest Fujifilm Finepix X30. Aparat wyróżnia się klasycznym wyglądem analogowego dalmierza, wizjerem elektronicznym oraz matrycą 2/3” X-Trans CMOS II bez filtra antyaliasingowego, która gwarantuje szybki AF i dużą ostrość obrazu. X30 może pochwalić się obiektywem 28-112 mm o dużej jasności f/2-2,8. Wśród nominowanych jest też inny model tego producenta – Fujifilm Finepix XQ1, który za sprawą sensora 2/3” X-Trans CMOS II również może pochwalić się wysoką jakością zdjęć i sprawnym AF.

Z produktów marki Sony redaktorzy portalu benchmark.pl wybrali przypominający lustrzankę superzoom Cyber-shot RX10 z sensorem 1” i obiektywem 24-200 mm o jasności f/2,8 w całym zakresie ogniskowych oraz Cyber-shot RX100 Mark III – trzecią generację modelu, który wprowadził kompakty na nową ścieżkę – niewielkich aparatów o bardzo dużych możliwościach foto i wideo. Mimo małego korpusu może pochwalić się bogatym wyposażeniem, w tym wizjerem EVF i lampą błyskową. Dobrą jakość obrazu zapewnia jasny obiektyw zoom Zeiss.

Wśród nominowanych znalazły się również aparaty Panasonic. Lumix FZ1000 to superzoom z sensorem 1” oraz obiektywem o zakresie ogniskowych 25-400 mm i dużej jasności f/2,8-4. Oprócz fotografowania, urządzenie umożliwia rejestrowanie filmów w jakości 4K. Panasonic Lumix TZ60 stanowi propozycję dla poszukujących dobrze wyposażonego aparatu, który nie będzie zabierał dużo miejsca w podróżnym bagażu. Kieszonkowa obudowa kryje aż 30x zoom 24-720 mm, wbudowane Wi-Fi, GPS i wizjer elektroniczny. Panasonic LX100 to z kolei pierwszy na rynku kompakt wyposażony w matrycę 4/3”, taką samą jak w bezlusterkowcach tej firmy. Aparat przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników, którzy nie chcą kupować kolejnych obiektywów lub pragną mieć podręczny aparat, stanowiący uzupełnienie dla lustrzanki.

Nominacje nie ominęły również gigantów – Canona i Nikona. Canon Powershot SX60 HS to reprezentant klasy ultrazoom, skierowany do osób, które cenią przede wszystkim jak największy zakres ogniskowych. W przypadku SX60 HS sensor 16 Mpix klasy 1/2,3” współpracuje z obiektywem o aż 65-krotnym zoomie optycznym. Canon Powershot G1X Mark II z sensorem typu 1,5” zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu w klasie kompaktów, co pozwala traktować go jako zamiennik dla lustrzanki w chwilach, gdy duże rozmiary nie są wskazane. Canon Powershot G7X stanowi bezpośrednią konkurencję dla Sony RX100 – podobnie jak tamten może pochwalić się bardzo jasnym obiektywem zoom. Aparat przeznaczony jest dla osób, które szukają sprzętu o kieszonkowych rozmiarach, a zarazem wysokiej jakości obrazu. Ostatnim z nominowanych aparatów jest Nikon Coolpix P340, stanowiący propozycję dla osób oczekujących dobrej jakości obrazu od kompaktu o niezbyt wygórowanej cenie.

Produkt Roku to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez portal benchmark.pl, w ramach którego internauci wspólnie z redakcją wybierają najciekawsze produkty elektroniczne. O prestiżowy tytuł każdego roku ubiegają się setki urządzeń podzielonych na kategorie, takie jak „Aparat systemowy”, „Drukarka”, „Gra komputerowa”, „Tablet”, „Laptop” czy „Monitor” i „Dysk HDD”. Konkurs zaczyna się nominacjami najciekawszych produktów w wybranych kategoriach, które zdaniem redaktorów portalu benchmark.pl powinny znaleźć się na liście tych, które stoczą bitwę o tytuł najlepszego. Finalna lista powstaje także w oparciu o nominacje czytelników, które w tym roku wystartują 1 grudnia. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie głosowania Internautów, a także wyboru redakcji benchmark.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Najlepsze aparaty kompaktowe 2014 LIFESTYLE, IT i technologie - 11 najlepszych aparatów, które swoją premierę miało w ostatnich miesiącach, znalazło się wśród produktów nominowanych do tegorocznej edycji plebiscytu Produkt Roku, organizowanego przez redaktorów portalu benchmark.pl.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts