SOFORT Bank wybiera FEXCO jako partnera w procesowaniu transgranicznych płatności internetowych

  • FEXCO jest światowym liderem w obszarze płatności międzynarodowych i przetwarzania transakcji
  • Szeroki zakres współpracy, który usprawni obsługę transakcji międzynarodowych       w e-commerce poza strefą euro dla użytkowników SOFORT Banking 

 

Kerry i Gauting, 4 luty 2013 r. SOFORT Bank, bank branży e-commerce specjalizujący się w obsłudze firm, wybrał wiodącego operatora transakcji finansowych FEXCO jako swojego partnera w procesowaniu  międzynarodowych płatności online. Użytkownicy SOFORT banking skorzystają z bezpośrednich płatności firmy SOFORT AG, które od teraz będą bardziej uniwersalne i znajdą zastowanie na poziomie transgranicznym . Partnerstwo z FEXCO usprawni obsługę płatności pomiędzy krajami o różnych walutach, takich jak Wielka Brytania, Polska i Niemcy. W przyszłości kupujący będą mogli wygodnie użyć własnej waluty płacąc z SOFORT Banking, nawet jeśli zakup będzie dokonywany w sklepie o obcej walucie.

“Europa coraz mocniej zjednoczona -  jednak jeśli chodzi o transakcje płatnicze jesteśmy daleko od spójnego wewnętrznego rynku . Współpraca z FEXCO, globalnym liderem w obsłudze transakcji finansowych, stanowi dla nas istotny krok w drodze do jednolitego Europejskiego obszaru płatności”, wyjaśnia Dr. Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG i SOFORT BANK.

System dostarcza wiele praktycznych zalet. Na przykład,polski konsument może dokonać zakupu w niemieckim sklepie, płacąc wygodnie w swojej własnej walucie, w PLN. Tymczasem niemiecki sprzedawca otrzymuje kwotę w Euro, przy czym cały proces przebiega w tle automatycznie. Nowa funkcjonalność przyniesie korzyści również dla Konsumenta w strefie Euro, co oznacza, że transfer pieniędzy w obrębie Europy będzie możliwy, nawet jeśli bankowość online Konsumenta nie funkcjonuje w obszarze SEPA.

“ Żadna metoda przelewu bezpośredniego nie oferuje porównywalnych korzyści. Oznacza to, że SOFORT Banking będzie jeszcze bardziej uniwersalny i stanie się czymś więcej, niż alternatywą dla portfeli wirtualnych oraz kart kredytowych. Zdecydowanie  zwiększy to liczbę klientów, ponieważ wiele osób w Europie nie posiada kart kredytowych czy kont portfeli elektronicznych, lub niechętnie ich używa ze względów bezpieczeństwa” -kontynuuje Seidel.

Poprzez FEXCO, SOFORT Bank połączył siły z partnerem, który jest wiodącym dostawcą w obszarze przetwarzania transakcji. FEXCO Corporate Payments (FCP) umożliwia marce SOFORT Bank uproszczenie transakcji międzynarodowych tym sprzedawcom internetowym, którzy posiadają konto bankowe w SOFORT Bank.

“Cieszymy się na myśl o wpółpracy z SOFORT AG. Firma jest jednym z wiodących usłogodawców w obszarze płatności internetowych i razem będziemy w stanie rozwijać się i zwiększać efektywność międzynarodowych transakcji płatniczych”- komentuje Gerard O’Sullivan, Head of FEXCO Business Services i członek zespołu zarządzającego FEXCO. „FEXCO Corporate Payments zapewni transgraniczne rozliczanie w imieniu SOFORT Bank poprzez naszą platformę i partnerów bankowych.”

Sondaże pokazują, że SOFORT Banking jest jedną z najbardziej ekonomicznych i najczęściej używaną  metodą wśród wszystkich metod płatności internetowych. Metoda ta jest wykorzystywana w 8 krajach: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Belgia, Polska i Wielka Brytania. 


O SOFORT AG i SOFORT Bank

 SOFORT AG poprzez usługi SOFORT Banking/SOFORT Überweisung, Rechnung by SOFORT i system weryfikacji online SOFORT Ident, oferuje innowacyjne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Firma posiada siedzibę w Gauting blisko Monachium, a produkt SOFORT Banking (SOFORT Überweisung) stał się liderem w sektorze płatności online opierających się na bezpośrednim przelewie bankowym. Miesięcznie przy pomocy SOFORT Banking (SOFORT Überweisung)  ponad 25 000 sprzedawców internetowych przyjmuje ponad 2 mln wpłat online. Usługa obecna jest poza granicami Niemiec również w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

SOFORT Bank jest marką Deutsche Kontor Privarbank AG, który zarządza majątkiem rodziny przedsiębiorców Reimann i ściśle współpracuje z Reimann Investors Advisory GmbH. SOFORT Bank jako bank komercyjny od 2010 r. oferuje rozwiązania, dzięki którym biznes e-commerce może usprawnić procesowanie transakcji online. 

www.sofort.com

***

O FEXCO

Powstała w Irlandii w 1981 r. FEXCO jest międzynarodową organizacją, zatrudniającą w Europie, obu Amerykach, środkowym Wschodzie i Azji ponad 1700 pracowników. W swojej ponad 30 letniej historii, Fexco jest wyspecjalizowanym operatorem transakcji finansowych, wymiany walut i usług outsourcingowych.

Stawiając na innowacyjność, profesjonalną obsługę klienta i jego projektów, firma zbudowała trwałą międzynarodową sieć partnerów, którzy chętnie korzystają z szerokiem gamy produktów i usług FEXCO.

Firma jest silna finansowo i kontynuuje ambitną strategię wzrostu zarówno krajowego i międzynarodowego.

Pion płatności Fexco- Fexco Corporate Payment Division (FCP) jest zaangażowany w obsługę  korporacyjnych usług płatniczych i posiada w Irlandii w ramach European Communities (Payment Servises) Regulations status instytucji płatniczej. FCP umożliwi transgraniczne rozliczenia w imieniu SOFORT poprzez swoją platformę i partnerów bankowych, zapewniając jednocześnie konwersję FOREX w czasie rzeczywistym podczas procesowania transakcji. 

< 233691" >
Źródło SOFORT AG. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top