SOFORT AG wyróżniony przez TÜV SÜD w kategorii bezpieczeństwo informacji

Jeszcze więcej bezpieczeństwa w SOFORT Banking  

Dostawca płatności online - SOFORT AG, jako jedna z pierwszych firm w branży, została wyróżniona przez TÜV SÜD uznanym międzynarodowo certyfikatem ISO 27001. SOFORT AG został wyróżniony przezTÜV SÜD Management Service GmbH certyfikatem ISO/IEC 27001 za wprowadzenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISMS (Information Security Management System). 

W ostatnich miesiącach SOFORT AG wprowadziła system zarządzania bezpieczeństwem informacji, który obecnie znajduje zastosowanie w codziennej działalności firmy. „Dla nas – dostawców usługi SOFORT Banking - bezpieczeństwo informacji i procesów ma największe znaczenie. W Europie, za pomocą bezpośredniej metody płatności SOFORT Banking, przeprowadzane są każdego dnia dziesiątki tysięcy transakcji z tendecją rosnącą. Certyfikat ISO jest dla nas kolejnym krokiem w operacyjnym zabezpieczeniu  naszego szybkiego wzrostu i międzynarodowego rozwoju, przede wszystkim w świetle europejskiej regulacji rynku e-płatności” - wyjaśnia Dr. Geritt Seidel, CEO firmy SOFORT AG.

Bezpieczeństwo informacji ma coraz większe znaczenie

Dla sukcesu firmy informacja jest kluczową wartością. Zarządzanie informacjami i ich ochrona ma najwyższy priorytet. Implementacja ISMS na bazie międzynarodowowych norm ISO /IEC 27001 wspiera przedsiębiorstwo w systematycznej identyfikacji i analizie ryzyka, które powstaje w związku z korzystaniem z informacji. Aby w przyszłości monitorować i zwiększać poziom bezpieczeństwa informacji, przedsiębiorstwo wprowadziło ISMS, który jest konsekwentnie stosowany. „Celowo poddaliśmy się tej skomplikowanej procedurze, ponieważ w pełni popieramy ideę ISMS” - komentuje Seidel. W ostatnich miesiącach cały zespół systematycznie identyfikował i analizował zagrożenia, które powstaj w związku z korzystaniem z informacji i wprowadził odpowiednie mechanizmy kontroli i zarządzania. „Staliśmy się bardziej świadomi procesów przetwarzania informacji. Znamy teraz bardziej niż kiedykolwiek procedury zapewniające bezpieczeństwo naszych informacji a szczególnie danych klientów i  procedury ich rozbudowy”. TÜV SÜD potwierdza podpisem i pieczęcią, iż przedsiębiorstwo z powodzeniem wdrożyło System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISMS według norm ISO/IEC 27001. Podczas przekazania certyfikatu Johann Höller z kierownictwa TÜV SÜD Management Service GmbH wypowiedział się z zadowoleniem na temat przedsiębiorstwa i jego systemu ISMS: ”Zauważyłem, że pracownicy wykonują tutaj swoje zadania z pasją i systematycznie.” ISMS jest indywidualnie dostosowany do specyficznych potrzeb firmy SOFORT AG. „Tutaj funkcjonują strukturalne i organizacyjne podstawy, które umożliwiają optymalną pracę.”

Szczegółowa kontrola przez TÜV SÜD

Przed wydaniem certyfikatu eksperci TÜV SÜD oceniają takie czynniki jak odpowiedzialność kierownictwa, identyfikację i zarządzanie ryzykiem. Skontrolowano również takie obszary jak np. bezpieczeństwo fizyczne, bezpieczeństwo funkcjonowania IT i zabezpieczenie dostępu do kontrolowanych stanowisk. Oprócz nowego certyfikatu TÜV SOFORT Banking otrzymał już certyfikaty „Atestowany system płatniczy” i „Atestowana ochrona danych” wydane przez TÜV Saarland. 


 

O TÜV SÜD Management Service

TÜV SÜD Management Service realizuje na całym świecie usługi certyfikacyjne w zakresie systemów zarządzania jakością, ochroną środowiska i bezpieczeństwa we wszystkich branżach. Ponad 1100 pracowników przeprowadza rocznie ponad 20 000 procesów certyfikacyjnych na całym świecie. TÜV SÜD jest wiodącym międzynarodowym koncernem dostarczającym usługi w strategicznych segmentach branżowych: przemysł, mobilność i certyfikacja.  W ponad 600 oddziałach na całym świecie pracuje ponad 16 000 pracowników. Interdyscyplinarne zespoły specjalistów troszczą się o optymalizację techniki, systemów i know-how. Jako partner zarządzaniu procesami przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności swoich klientów.

http://www.tuev-sued.de/

O SOFORT AG

SOFORT AG poprzez usługi SOFORT Banking / SOFORT Überweisung, Rechnung by SOFORT, SOFORT Lastschrift i system weryfikacji online SOFORT Ident, oferuje innowacyjne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Firma posiada siedzibę w Gauting blisko Monachium, a produkt SOFORT Banking (SOFORT Überweisung) stał się liderem w sektorze płatności online opierających się na bezpośrednim przelewie bankowym. Miesięcznie przy pomocy SOFORT Banking (SOFORT Überweisung)  ponad 25 000 sprzedawców internetowych przyjmuje ponad 2,5 mln wpłat online. Usługa obecna jest poza granicami Niemiec również w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

SOFORT AG zatrudnia ponad 120 pracowników w 6 lokalizacjach.

www.sofort.com

 

< 233909" >
Źródło SOFORT AG. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top