Rozwiązanie Key Event Experience wspiera sieci podczas dużych imprez

Teaser
  • Firma Ericsson wprowadza na rynek produkt Key Event Experience, aby wesprzeć sieci operatorskie podczas imprez, które powodują zazwyczaj radykalny wzrostu ruchu mobilnego.
  • Rozwiązanie Key Event Experience wspomaga markowe sieci operatorskie, podnosząc poziom obsługi użytkowników w trakcie dużych imprez.
  • Usługa zostanie zaprezentowana na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych 2013 (Mobile World Congress 2013) w Barcelonie.

 

Rosnąca dostępność inteligentnych urządzeń mobilnych i szerokopasmowej sieci bezprzewodowej spowodowała wzrost oczekiwań użytkowników wobec jakości funkcjonowania sieci. Oczekiwania te są nawet jeszcze większe podczas dużych imprez, gdy duża liczba użytkowników chce się podzielić swoimi wrażeniami za pomocą inteligentnych urządzeń mobilnych. Gdy wielu użytkowników gromadzi się na określonym terenie, wymieniając filmy wideo, zdjęcia i tweety, sieć często z trudem zaspokaja zapotrzebowanie na przepustowość. Aby pomóc operatorom w takich sytuacjach, firma Ericsson wprowadza na rynek produkt Ericsson Key Event Experience. Jest to kompleksowe, zaawansowane rozwiązanie, które pomaga usługodawcom planować, projektować i zapewniać niezawodnie wysoką wydajność sieci, a w konsekwencji optymalną obsługę użytkowników.

Jednym z przykładowych klientów firmy Ericsson jest północnoamerykański operator Sprint ― główny sponsor wyścigów NASCAR Sprint Cup Series (National Association for Stock Car Auto Racing) ― który wykorzystuje rozwiązanie Ericsson Key Event Experience podczas tych właśnie imprez. W trakcie każdego wyścigu sieć bezprzewodowa musi być w stanie obsłużyć nawet 200 tys. fanów, a także tysiące osób z personelu pomocniczego obsługującego to wydarzenie sportowe, firm konkurencyjnych i mediów. W ramach szerzej zakrojonej współpracy dotyczącej usług Managed Services firma Ericsson zapewnia optymalizację sieci firmy Sprint pod kątem zaspokajania potrzeb fanów wyścigów w zakresie komunikacji bezprzewodowej.

Staffan Persson, szef działu usług związanych z produktami (Product Related Services) w firmie Ericsson, powiedział: „Smartfony stały się ostatnio tak popularne, że wielu uczestników różnego rodzaju imprez stara się natychmiast podzielić swoimi wrażeniami z innymi, a to powoduje wzrost obciążenia sieci, wpływając na jej wydajność. Produkt Key Event Experience firmy Ericsson pozwala operatorom wzmocnić swoją markę, zapewniając najlepszą obsługę użytkowników podczas ważnych imprez”.

Rozwiązanie Key Event Experience zostało zaprojektowane, aby pomagać operatorom w utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi poprzez zapewnianie skutecznego planowania, projektowania, wdrażania, optymalizacji i zarządzania uszkodzeniami. Towarzyszy temu staranne przygotowanie przed każdym przewidywanym wzrostem ruchu sieciowego, a także zdolność do szybkiego reagowania na każdy taki nagły i nieprzewidziany wzrost. Rozwiązanie Key Event Experience oferuje też inne funkcje, a w tym monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym, aktywne zarządzanie ruchem, częste skanowanie i prewencyjne rozwiązywanie problemów z siecią.

Firma Ericsson pomaga operatorowi zaplanować przygotowania do imprezy, biorąc pod uwagę potrzeby zarówno jej organizatora, jak i użytkowników sieci. Firma planuje wtedy i wdraża różne środki, które mają na celu zapewnienie optymalnego poziomu wydajności sieci oraz aktywne monitorowanie i obsługę sieci w trakcie imprezy.

Firma Ericsson zaprezentuje rozwiązanie Key Event Experience w Hali 2 na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych 2013, który odbędzie się w Barcelonie w dniach 25-28 lutego.

Podczas Kongresu firma Ericsson przedstawi swoje połączone technologie i usługi, które zapewniają jej czołową pozycję w branży technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Nasze rozwiązania gwarantują znakomitą wydajność sieci w terenie, umożliwiają kompleksowe zarządzanie obsługą klientów i upraszczają operacyjne przepływy pracy, prowadząc dzięki temu do doskonałości operacyjnej. Pokażemy, jak wdrażamy w życie koncepcję „Networked Society” ― co oznacza ona dla branży i jak pozwoli naszym klientom korzystać z możliwości dalszego rozwoju.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

< 234686" >
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top