IT i technologie LIFESTYLE

Parrot Bebop Drone, ultra lekki dron z kamerą Full HD i cyfrową

Data publikacji: 2014-05-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Parrot Bebop Drone, ultra lekki dron z kamerą Full HD i cyfrową
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Bebop Drone to technologicznie zaawansowany, służący do rozrywki quadrokopter, o profesjonalnych parametrach.

Parrot Bebop Drone, ultra lekki dron z kamerą Full HD i cyfrową LIFESTYLE, IT i technologie - Bebop Drone to technologicznie zaawansowany, służący do rozrywki quadrokopter, o profesjonalnych parametrach.

Nagrywaj filmy i rób zdjęcia z powietrza jak profesjonalista!

Parrot Bebop Drone, ultra lekki dron z kamerą Full HD i cyfrową, trój-osiową stabilizacją obrazu!

 

Prezentując Bebop Drone, Parrot demonstruje niezwykłą wiedzę technologiczną i potwierdza swoje zaangażowanie na rynku dronów cywilnych. Bebop Drone to technologicznie zaawansowany, służący do rozrywki quadrokopter, o profesjonalnych parametrach. 

Wyposażony w 14 megapikselową kamerę z optyką „rybiego-oka”, Parrot Bebop Drone nagrywa wideo i wykonuje zdjęcia w niesamowitej jakości i zakresie 180°. Wyposażony w cyfrową technologię stabilizacji obrazu, Bebop Drone nagrywa obrazy pomimo ruchów typowych dla zdjęć lotniczych.

Kombinacja wielu czujników nadaje mu imponującą stabilność i świetną zwrotność podczas pilotowania za pomocą smartfona lub tabletu. Wykorzystanie najnowszej technologii Wi-Fi 802.11ac MIMO oraz czterech anten ceramicznych 2.4GHz i 5GHz zapewnia niezrównany zasięg.

Dla jeszcze większych doznań, Parrot Bebop Drone może być pilotowany za pośrednictwem optycznego kontrolera kompatybilnego z okularami FPV.

Parrot rozszeża swoją gamę dronów rekreacyjnych oferując Bebop Drone dzięki, któremu otrzymasz profesjonalnej jakości zdjęcia.

Obraz 180°

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w skierowaną do przodu 14 megapixelową kamęrę z optyką „rybiego-oka” nagrywającą wideo w rozdzielczości Full HD (1080p x 1920p) i przesyłającą strumień obrazów z lotu na służący do pilotowania smarfon lub tablet.

Pilot w łatwy sposób, bezpośrednio z aplikacji może kontrolować kąt nachylenia kamery za pomocą kciuka. Zmiana nachylenia o 180° jest w pełni cyfrowa.

Dzięki algorytmom opracowanym przez inżynierów Parrot, Bebop Drone wykorzystuje unikalną, trójosiową stabilizację obrazu, która utrzymuje stały kąt widzenia, niezależnie od nachylenia drona i ruchów spowodowanych przez turbulencje.

Kamera Parrot Bebop Drone jest zamontowana na pomysłowej konstrukcji o gumowych amortyzatorach drgań wygłuszających wibracje.

Obrazy wykonane przez Bebop Drone są poddawane cyfrowej obróbce dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Parrot P7, procesorowi graficznemu i opatentowanemu procesorowi Image Signal Processor – ISP.

Krajobrazy o niezwykłej ostrości i precyzji zapisywane są na 8Gb pamięci flash drona Parrot Bebop Drone.

Po wylądowaniu, pliki wideo (w formacie MP4) oraz zdjęcia (w formatach JPEG oraz DNG) mogą być przeniesione na urządzenie pilotujące lub komputer przez Wi-Fi albo za pośrednictwem wbudowanego łącza mikro-USB.

 

Zdumiewająca stabilność

Parrot Bebop Drone jest pilotowany przez Wi-Fi dzięki darmowej aplikacji dostępnej na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android.

Aby zagwarantować optymalną stabilizację quadrokoptera, bez ograniczania jego zwrotności, Bebop Drone dokonuje integracji danych przychodzących z wielu sensorów:

Jeden 3-osiowy akcelerometr
Jeden 3-osiowy żyroskop
Jeden 3-osiowy magnetometr
Jeden czujnik ultradźwiękowy o zasięgu do 8 metrów
Jeden czujnik ciśnienia
Jedna pionowa kamera
Łącze Wi-Fi MIMO

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w czetery anteny Wi-Fi, dzięki czemu może korzystać z częstotliwości 2.4 GHz oraz 5 GHz w formacie MIMO (Multiple Inputs Multiple Outputs).

Łącze Wi-Fi wykorzystuje najnowszą technologię Wi-Fi 802.11ac.

Pilot może wybierać między częstotliwościami, uniezależniając się od zakłóceń.

Bebop Drone integruje chipset GNSS, który łączy w sobie dane GPS, GLONASS oraz GALILEO. Bebop Drone może latać samodzielnie i automatycznie wracać do miejsca startu.

Bebop Drone automatycznie rejestruje dane o każdym locie w chmurze Parrot “Pilot Academy”.

Piórkowa waga zaawansowanych technologii

Około 50 inżynierów specjalizujących się w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów, aeronautyce, sieciach Wi-Fi oraz wroznictwie przemysłowym, pracowało nad stworzeniem Parrot Bebop Drone, technologicznego klejnotu ważącego 380g bez kadłuba (400 g z kadłubem) i umożliwiającego loty wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz bez ryzyka, obecnego przy dronach o większej wadze.

 

Freeflight 3.0: niezwykle intuicyjna aplikacja

Do pilotowania dronem Parrot Bebop Drone służy darmowa aplikacja FreeFlight3.0 na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android.

Ergonomia aplikacji została zaprojektowana tak, aby zaoferować doskonałą łatwość obsługi i pozwolić pilotowi na oddanie się przyjemności latania.

Na ekranie powitalnym pilot ma dostęp do podstawowych funkcjonalności: Pilotowanie, zdjęcia/wideo, plan lotu, chmura ‘Pilot Academy’.

Za dotknięciem przycisku ‘start’, Parrot Bebop Drone uruchamia silniki, wznosi się, stabilizuje i oczekuje na instrukcje pilota.

Lewy kciuk aktywizuje wirtualny dżojstik, który pozwala na kontrolowanie wysokości lotu drona, jego obrót i ruchy podczas przechylania smartfona/tabletu, oraz wskazuje kierunek: do przodu, do tyłu, w lewo, prawo.

Prawy kciuk pozwala kontrolować stopień nachylenia przedniej kamery podczas lotu.

Tryb pilotowania wg ‘planu lotu’ pozwala pilotowi na zaprogramowanie autonomicznego lotu z wykorzystaniem funkcjonalności GNSS.

Po naciśnięciu przycisku ‘lądowanie’, Parrot Bebop Drone ląduje łagodnie na ziemi.

Przycisk ‘Powrót do domu’ sprawia, że Bebop Drone, kierowany przez GPS wraca do miejsca startu.

 

Skycontroller: lataj dalej, wyżej *

Aby w pełni wykorzystać lepszą łączność Wi-Fi, Parrot oferuje opcjonalny kontroler Skycontroller.

Wyposażony we wzmocniony nadajnik Wi-Fi i cztery anteny, Parrot Skycontroller wydłuża zasięg Wi-Fi do 2 km.

Smartfon lub tablet służący do pilotowania jest zamocowany na półce, która jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku tabletów. Pilot przejmuje stery drona dzięki dwóm dżojstikom.

Dla jeszcze większych doznań, do kontrolera Parrot Skycontroller możliwe jest podłączenie przez łącze HDMI okularów FPV (First Person View). Przechylanie głowy bedzie pozycjonowało kamerę na dronie Bebop Drone!

*Doświadczeni oraz początkujący piloci powinni pilotować drony odpowiedzialnie i w zgodzie z miejscowym prawem oraz zwyczajami.

***

Parrot Bebop Drone, dane techniczne

Dwurdzeniowy CPU A9
Linux
Otwarte SDK
Wi-Fi:
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Wi-Fi MIMO 2.4 and 5GHz
26dBm
GNSS: GPS+Glonass+Galileo
Jednostka inercyjna: Żyroskop, Akcelerometr, Magnetometr, Ultradźwięki, Pionowa kamera.
Bateria: Litowo-polimerowa 1200mAh
Czas lotu: około 12 minut
Kompatybilność: smartfony i tablety z sytemem iOS, Android 
Waga: 380g bez kadłuba – 400g z kadłubem
Wymiary:
28x32x3.6 cm bez kadłuba
33x38x3.6 cm z kadłubem
 

Parrot Skycontroller, dane techniczne

Android 4.2
Wi-Fi:
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n aż do 36dBm
Zasięg anten kierunkowych do 2 km
Wi-Fi MIMO 2.4 oraz 5GHz
Drugi chipset Wi-Fi do połączenia z tabletem
GPS
 Porty USB, HDMI
Osłona przeciwsłoneczna na wyposażeniu
Waga 450g

Parrot Bebop Drone oraz Parrot Skycontroller będą dostępne w czwartym kwartale 2014 r.

Sugerowana cena detaliczna: do potwierdzenia.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Parrot Bebop Drone, ultra lekki dron z kamerą Full HD i cyfrową LIFESTYLE, IT i technologie - Bebop Drone to technologicznie zaawansowany, służący do rozrywki quadrokopter, o profesjonalnych parametrach.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts