Wiadomości branżowe

Nowe oblicze strony głównej ING Banku

Teaser

Od 26 kwietnia br. klienci ING Banku Śląskiego mogą korzystać z nowej wersji strony głównej serwisu informacyjnego www.ingbank.pl. Odświeżona strona powstała z myślą o rosnących wymaganiach i zmieniających się oczekiwaniach internautów. Wygląd strony został przygotowany w oparciu o aktualne trendy i szczegółowe badania, prowadzone m.in. z udziałem klientów banku.

Nowy projekt strony www.ingbank.pl powstał na bazie badań, trendów rynkowych oraz  konsultacji ze specjalistami. Aby spełnić rosnące wymagania i oczekiwania klientów, ostateczna wersja strony została przygotowana w oparciu o wyniki szczegółowych badań zachowań i preferencji internautów. Głównym celem badania była analiza projektu pod względem czytelności, użyteczności, intuicyjności, zrozumiałości i atrakcyjności. Nowa strona główna jest początkiem zmian w całym serwisie informacyjnym. W kolejnych miesiącach zmiany będą sukcesywnie wprowadzane w poszczególnych sekcjach produktowych serwisu.

Przygotowując nową odsłonę www.ingbank.pl kierowaliśmy się oczekiwaniami klientów oraz najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych, ze szczególnym naciskiem na aspekt użyteczności i funkcjonalności. W wyniku pracy uprościliśmy m.in. przestrzeń reklamową,  rezygnując z czterech powierzchni na rzecz jednej. Zależało nam, aby treść strony była prezentowana w możliwie czytelnej i atrakcyjnej wizualnie formie. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu dużych ikon, zwiększeniu rozmiaru tekstu oraz odpowiedniemu rozmieszczeniu informacji na stronie. Dodatkowo zoptymalizowaliśmy układ nawigacji, aby był on bardziej czytelny i naturalny dla naszych klientów – powiedział Szymon Mitoraj – Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej, Mobilnej i Zarządzania Procesami w ING Banku Śląskim.

Modernizacja strony głównej serwisu www.ingbank.pl to kolejna tegoroczna nowość, którą ING Bank Śląski przygotował z myślą o klientach kontaktujących się z bankiem przez Internet. Przypomnijmy, że w marcu br. bank wprowadził nowe funkcje do systemu bankowości internetowej ING BankOnLine, m.in intuicyjną ofertę produktów „na klik” oraz możliwość odblokowania dostępu do systemu przez SMS. W tym roku zaktualizowana została także aplikacja bankowości mobilnej ING BankMobile. Użytkownicy otrzymali m.in. możliwość otwierania rachunków oszczędnościowych, a także dostęp do tabeli kursów walut. Od kwietnia tego roku ING Bank Śląski publikuje również najważniejsze wiadomości i informacje biznesowe na serwisie Twitter: https://twitter.com/INGBankSlaski

< 240324" >
Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts