IT i technologie LIFESTYLE

KAYAK – 10 lat innowacji

Data publikacji: 2015-04-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KAYAK – 10 lat innowacji
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Ponad miliard wyszukiwań rocznie, 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej oraz dostępność w 32 krajach i 18 językach – KAYAK, najlepsze narzędzie do planowania i zarządzania podróżami kończy 10 lat.

KAYAK - 10 lat innowacji LIFESTYLE, IT i technologie - Ponad miliard wyszukiwań rocznie, 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej oraz dostępność w 32 krajach i 18 językach - KAYAK, najlepsze narzędzie do planowania i zarządzania podróżami kończy 10 lat.

Ponad miliard wyszukiwań rocznie, 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej oraz dostępność w 32 krajach i 18 językach – KAYAK to najlepsze narzędzie do planowania i zarządzania podróżami

KAYAK zadebiutował w 2005 roku w Ameryce, jako pierwsza na świecie metawyszukiwarka turystyczna. Na polskim rynku firma obecna jest od 2012 roku. W ramach obchodów swojego 10-lecia, KAYAK stworzył infografikę przedstawiającą najważniejsze osiągnięcia firmy w ostatniej dekadzie. Wyniki KAYAK-a świadczą same o sobie – ponad miliard wyszukiwań rocznie oraz 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej. KAYAK nie zamierza jednak spocząć na laurach i ciągle pracuje nad nowymi ulepszeniami.

Podstawą wszystkich produktów KAYAK-a są innowacyjne rozwiązania, za które odpowiedzialni są pracownicy firmy – aż 70% z nich to specjaliści ds. nowych technologii. KAYAK uważnie śledzi trendy w podróżowaniu, by przełożyć je na potrzeby użytkowników i stać się najlepszym kompanem podróży. W ciągu ostatnich 10 lat KAYAK zaproponował m.in. takie ulepszenia, jak:

zintegrowane wyszukiwanie lotów multi-city (grudzień 2005),
aplikacja mobilna (marzec 2009),
funkcja Explore, która pokazuje, dokąd i za ile można polecieć (czerwiec 2010),
funkcja prognozowania cen, która podpowiada najlepszy czas na rezerwowanie lotów (styczeń 2013).

Dużą inspiracją dla KAYAK-a jest wzrost popularności smartfonów. Od stycznia użytkownicy aplikacji mobilnej mogą korzystać z nowej funkcji Hotel na dzisiaj, która umożliwia spontaniczne rezerwowanie noclegów. Od lutego w aplikacji mobilnej dostępna jest również funkcja Explore.

KAYAK jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. Serwis i aplikacja mobilna KAYAK umożliwiają łatwe przeszukiwanie setek stron turystycznych na raz, by znaleźć loty, hotele, samochody oraz oferty lot+hotel. Rocznie przetwarzamy ponad miliard zapytań o informacje podróżne i oferujemy lokalne wersje serwisu oraz aplikacji mobilnej w ponad 30 krajach i w 18 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.

www.kayak.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KAYAK - 10 lat innowacji LIFESTYLE, IT i technologie - Ponad miliard wyszukiwań rocznie, 40 milionów pobrań aplikacji mobilnej oraz dostępność w 32 krajach i 18 językach - KAYAK, najlepsze narzędzie do planowania i zarządzania podróżami kończy 10 lat.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts