IT i technologie LIFESTYLE

Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych” – portret początku XXI wieku

Data publikacji: 2015-12-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych” – portret początku XXI wieku
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Instalacja wideo „7 miliardów Innych” to portret dzisiejszej ludzkości wykonany przez 20 zespołów reporterskich z całego świata. Zwiedzający będą mogli oglądać w najwyższej jakości obrazu, dzięki wykorzystaniu projektorów Epson 3LCD.

Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych” – portret początku XXI wieku LIFESTYLE, IT i technologie - Instalacja wideo „7 miliardów Innych” to portret dzisiejszej ludzkości wykonany przez 20 zespołów reporterskich z całego świata. Zwiedzający będą mogli oglądać w najwyższej jakości obrazu, dzięki wykorzystaniu projektorów Epson 3LCD.

3 grudnia rusza polska edycja wystawy będącej częścią projektu „7 miliardów Innych” autorstwa Fundacji GoodPlanet. W ramach przedsięwzięcia zarejestrowano ponad 6000 wywiadów z ludźmi mieszkającymi w 85 krajach dzielących się przed kamerą swymi marzeniami, obawami, doświadczeniami i nadziejami. Reporterzy zadając wszystkim te same pytania prosili uczestników o wypowiedzi na temat uniwersalnych tematów, takich jak miłość, szczęście, czy rodzina. Zebrane głosy posłużyły do stworzenia monumentalnej wystawy video, która od 2009 roku była prezentowana ponad 4 milionom widzów w kilkudziesięciu miastach świata.

Od 3 grudnia będzie można ją oglądać cały miesiąc w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Katowicka instalacja będzie kulminacyjną, zamykającą projekt prezentacją, będąc równocześnie pierwszą z udziałem mieszkańców polskich miast. Jesienią 2015 mobilne studio nagrań odwiedziło 21 miast w Polsce. Jako mieszkańcy 85. kraju, do którego dotarli reporterzy Fundacji GoodPlanet, Polacy dopełnią mozaikę ludzkich twarzy i historii, tym wzbogacając wiedzę na temat tego, czym się różnimy, a co nas łączy z innymi mieszkańcami globu.

Realizacja i powodzenie projektu oparte są w dużej mierze na wsparciu firm i instytucji wcielających w życie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. Działania takie są również stałym elementem aktywności firmy Epson, dlatego poproszona o wsparcie technologiczne wystawy zapewniła osiem najwyższej klasy projektorów, które przez cały czas trwania instalacji używane będą do prezentacji nakręconych w ramach projektu filmów. Użyta w urządzeniach technologia generowania obrazu 3LCD zapewnia wierne kolory i stabilny, przyjazny dla oka obraz nawet podczas wielogodzinnego oglądania materiału.

 

„ ‘7 miliardów Innych’ to wspaniałe przedsięwzięcie wykraczające poza performance video-artu: proste, sprowadzone do odpowiedzi na elementarne pytania przesłanie buduje refleksję nad tym jak wiele łączy ludzi całego świata, niezależnie od ich koloru skóry, majątku czy języka. Jest to bardzo istotne szczególnie w obecnym czasie, który musi się mierzyć z zagrożeniami podziałów i bazujących na nich konfliktów.” – mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w Epson Europe – „Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że udostępniając fundacji GoodPlanet projektory Epson możemy zapewnić zwiedzającym odpowiednie do wysokiego poziomu artystycznego wsparcie technologiczne.”

 

Sama prezentacja filmów to nie wszystko, co czeka na gości katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Oprócz wysłuchania przekazu odwiedzający będą mogli wejść do zainstalowanego tam studia i nagrać własne przesłanie dla świata, tym samym stając się częścią globalnego projektu.

 

Miejsce i czas ekspozycji: 

Miejsce: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (al. Korfantego 35)
Czas: 3 grudnia 2015 – 3 stycznia, codziennie w godz. 9:00-19:00
Wstęp: bezpłatny 
Więcej informacji o wystawie: http://www.7billionothers.org/pl/ https://www.facebook.com/7MiliardowInnych/  

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych” – portret początku XXI wieku LIFESTYLE, IT i technologie - Instalacja wideo „7 miliardów Innych” to portret dzisiejszej ludzkości wykonany przez 20 zespołów reporterskich z całego świata. Zwiedzający będą mogli oglądać w najwyższej jakości obrazu, dzięki wykorzystaniu projektorów Epson 3LCD.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts